profesyonel bir web sitesi i̇çin 6 öneri

Profesyonel Bir Web Sitesi İçin 6 Öneri

Günümüzde bir firma ile ilgili fikir edinmek isteyen herkes, önce internet kaynaklarına yöneliyor. Ne iş yapıyor olursanız olun, müşteri kitlenize kendinizi ifade edebilmenin en iyi yolu, profesyonel bir web sayfasına sahip olmaktan geçiyor.

İnternetteki imajınızla kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz ve müşteri kitlenize kolaylıkla ulaşabilmeniz için, profesyonel web tasarımınızda bunlara dikkat edin:

Basit bir anasayfa kullanın

Anasayfanız, kullanıcıların web sitesine geldiklerinde karşılaştıkları ilk vitrindir. Web sayfanızla ne vaat ettiğinizin kısa bir özetini anasayfaya sığdırmayı başarabilirseniz, firmanızla vaat ettiklerinizi de hedef kitlenize ulaştırmış olacaksınız. O nedenle anasayfada mümkün olduğunca basit, minimal bir tasarımı tercih edin ve kullanımı basit tutun.

 

Önemli görselleri ön plana çıkarın

Web tasarım trendleri zamanla değişiyor. Eskiden onlarca görselin arasında gezinmek iyi bir fikir gibi görünüyordu ancak günümüzde, görsellerin içine boğulduğumuz dijital dünyada, kullanıcılar olarak daha az ve kaliteli görsel tercih ediyoruz. Sizi, yaptığınız işi ve firmanızı tam olarak ifade ettiğini düşündüğünüz görsel içerikler, dengeli bir şekilde web sitenizde yer almalıdır. Kendi kaliteli görsellerinizi yaratmanız, ihtiyaç duyduğunuz görsel malzeme için profesyonel fotoğrafçılar veya illüstratörlerle çalışmanız her zaman yararınıza olacak, özgünlüğünüzü arttıracaktır. Kısacası; iyi görseller kullanın ve sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz görselleri herkesin görebileceğinden emin olun.

 

İçerik her şeydir!

Dikkat çekici ve hedefe yönelik, kullanıcı dostu bir web sitesinin olmazsa olmazı, kaliteli içeriklerdir. Yazılı içeriklerin iyi yazılmış ve kolay okunabilir olmaları kadar, arama motorlarında bulunabilirliğinizi arttırması için belirli formatlara uygun (SEO uyumlu) yazılmış olmaları da önemlidir. Özgün, açıklayıcı ve teknik olarak da yeterli yazılı içerikler, web sitenizin kalitesine çok şey katacaktır.

 

Site içi dolaşımı kolaylaştırın

Web sayfanızda sunduğunuz kullanıcı deneyimine yönelik tasarımlar, kolay kullanılabilir olmalıdır. Site içerisinde arama yapmak ya da ihtiyaç duyulan bilgilere ulaşabilmek için kullanılan tüm araçlar, teknik açıdan sorunsuz ve güncel halde çalışıyor olmalıdır. Kullanıcı yorumlarını daima dikkate alın ve web sitenizi güncel tutmayı asla ihmal etmeyin.

 

Kolay güncelleştirilebilir bir tasarım tercih edin

Web sitenizi daima güncel tutmanız önemli, peki bunu nasıl yapacaksınız? Web sitenizi güncellemek, yeni içerikler yayınlamak ya da kullanıcı yorumlarını yanıtlamak için kullandığınız sistem güncel ve kolay kullanılabilir olmalıdır ki, mümkün olduğunca sıklıkla ve kolaylıkla siteniz yenilenebilsin. Tasarımınızın ziyaretçi dostu olması kadar, ‘yayıncı’ dostu olması da önemlidir; günlük ya da haftalık işlerinizi kolaylıkla yapabildiğinizde sitenizi aktif tutmak için daha az zaman ayırarak daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz.

 

Mobil tasarımı ihmal etmeyin

Günümüzde internet kullanımı için tablet, telefon benzeri mobil cihazlar daha sıklıkla kullanılmaya başlandı. Kullanıcılarınızın web sitenize yalnızca masaüstü bilgisayarlarından değil, mobil cihazlarından giriş yaptıklarında da kolay kullanılabilir ve kaliteli bir tasarıma ulaşabildiklerinden emin olun.

 

Instagram'da Biz!

Hemen Bize Ulaşın
Aklınızdaki projeyi hayata geçirmek için ilk adımı bize ulaşarak atın.
mars yeryüzü
Hemen Arayın
hemen arayın Hemen Arayın 0 (216) 511 50 40