kurumsal web site tasarımının kullanıcı üzerinde etkisi

Kurumsal Web Site Tasarımının Kullanıcı Üzerinde Etkisi

 Bir web sitesine giriş yapıldığında web sitesinin ana sayfası bir nevi vitrin görevi görür. Modern, estetik ve kullanışlı olması gereken tasarımın aynı zamanda basit ve sade olması da gereklidir. Siz de web sitenizin tasarımının kullanıcı üzerinde olumlu etki bırakmasını istiyorsanız öncelikle kurumsal web site tasarımı konusunda profesyonel hizmet almanız faydalı olur. Marsus olarak sizlere sunduğumuz kaliteli hizmetten yararlanabilir ve ziyaretçileriniz için ideal bir web sitesi tasarımına sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Web Sitesi Kullanıcıları Açısından Tasarımda Sadeliğin Önemi

Bir web sitesinin görsel açıdan yarattığı olumlu his ne kadar önemli ise ziyaretçilerin sitede rahat hareket edebilmesi de bir o kadar özen gerektirir. Bunun için gösterişli ve karmaşık yapısı olan web sitesi tasarımlarından kaçınılmalıdır. Kullanıcıların istediği bilgiye ya da kategoriye erişmesini kolaylaştıran pratik tasarımlar büyük ilgi görür. Siz de web sitenizin ziyaretçileri için ideal bir tasarım ortaya çıkararak onların keyifli ve rahat vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçte size yardımcı olan uzman ekibimiz, gereksiz tasarım ögeleriyle web sitesini süslemez. Böylece oldukça basit ve anlaşılır bir arayüz ortaya çıkarılır. Bu da ziyaretçilerin ihtiyacı olan veriye kolaylıkla ulaşmasına imkân tanır.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımında Görsel Hiyerarşinin Yeri

Basitlik ve sadelik ilkesi web siteleri için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Buna ek olarak tasarım sürecinde görsel hiyerarşi de büyük önem kazanır. Bu konuda çalışmalarını kusursuz şekilde gerçekleştiren ekibimiz web sitenizde yer alan ögeleri önem sırasına göre organize ederek beğeninize sunar. Bu sayede kullanıcılar önem sırasına göre içeriklere ulaşır. Daha detaylı bilgi edinmek istediklerinde ise bir alt kategoriye geçiş yapar. Bu tarz görsel hiyerarşi çalışmaları, kullanıcıların gereksiz bilgilerle vakit harcamasının önüne geçer. Ziyaretçi istediği bilgiye anında erişerek onu ilgilendirmeyen detaylarla uğraşmaz. Bu da kullanıcı deneyimini oldukça geliştirir. Siz de bizden profesyonel destek alarak web sitenizdeki verileri görsel hiyerarşiye göre düzenleyerek ideal bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Instagram'da Biz!

Hemen Bize Ulaşın
Aklınızdaki projeyi hayata geçirmek için ilk adımı bize ulaşarak atın.
mars yeryüzü
Hemen Arayın
hemen arayın Hemen Arayın 0 (216) 511 50 40